Haber Bülteni / 05 Aralık 2017

TED BAŞARI DUYURUSU

  Gökberk çiftlerde ikinci oldu.
  Antalya'da düzenlenen toplam 15 bin dolar para ödüllü ITF Future turnuvasında sporcumuz Gökberk Ergeneman ve ortağı çift erkekler ikincisi oldu.

Özbek raket Khumoyun Sultanov ile ortaklık kuran Ergeneman, çeyrek finalde 2 numaralı seribaşları Ivan Gakhov/ Alexander Pavlioutchenkov ikilisini 6-3, 5-7 [10-4], yarı finalde 4 numaralı seribaşları Jan Choinski/ Peter Torebko ikilisini 7-5, 6-3'lük skorlarla yendi.

Şampiyonluk maçında 1 numaralı seribaşları Nikola Cacic/ Luca Margaroli ikilisine 5-7, 2-6'lık skorlarla yenilerek, çift erkekler ikincisi oldu.  Cengiz kardeşler kulübümüz ile üç yıllık anlaşma imzaladı.
  Ülkemizin parlayan raketleri Berfu Cengiz ve Baran Cengiz 29 Kasım 2017 Çarşamba günü (bugün) düzenlenen imza töreni ile kulübümüzle üç yıllık anlaşmaya imza attı.

Mısır ve Bosna Hersek'te ITF 15K seviyesinde iki şampiyonluğa imza atan 18 yaşındaki Berfu Cengiz, çiftler kategorisi ITF 15K seviyesinde ise İstanbul, Bosna Hersek ve Lübnan'da üç adet şampiyonluk elde etti. Cengiz dünya sıralamasında 515. basamakta yer alıyor.

Kulübümüzün Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz imza töreninde yaptığı konuşmada; Berfu ve Baran'ı sporcu olarak bünyemize katmaktan çok mutlu olduğunu, bünyemizdeki kaliteli antrenör ve uzmanlarımıza yurtdışından da takviye ve destek sağlanacağını, ortaya ortak plan çıkarıp bunu uygulamaya başlayacağımızı belirtti. Bu çalışmalarımızın hem kulübümüze hem ülke tenisine hemde Berfu ve Baran'a katkı sağlayacağını ekledi.

Yeni sporcularımızın, babası ve antrenörü Hakan Cengiz ise kendi ekiplerine ek olarak kulübümüzün tecrübeli antrenörlerinin de desteğiyle önemli gelişmeler kaydedeceklerini, hedeflerinin Berfu için ilk 100, Baran için ise junior'da ilk 20 olduğunu belirtti.

Berfu Cengiz kulübümüzün diğer bir sporcusu Pemra Özgen ile Ekim ayı içinde kulübümüzün düzenlediği Cumhuriyet Kızları ITF 25K Turnuvası'nda çift kadınlar yarı finali oynama başarısı göstermişti.  TED Boulder Cup 3 gerçekleşti.
  2-3 Aralık tarihleri arasında, bu yıl 3. sünü düzenlediğimiz, ülkemizin ilk uluslararası Boulder yarışması özelliğini taşıyan TED Boulder Cup gerçekleşti.

2 Aralık Cumartesi günü saat 09:00'da elemelerle start alan Boulder Cup'a, 12 farklı ülkeden 173 sporcu katıldı. Dünya tırmanış sahnesinin en önemli isimlerinden Rus sporcu Rustam Gelmanov 3 Aralık Pazar günü, final mücadelelerinden önce katılımcılarla söyleşi yaptı.

Workshop, aktivite ve ikramların yer aldığı TED Boulder Cup'a 2 gün boyunca misafirler ücretsiz olarak katıldılar. Katılımcıların içinde Türk sinemasının efsane ismi Hülya Avşar da yer aldı.

Heyecan, adrenalin, coşku ve eğlencenin bir arada yer aldığı, Kale ana sponsorluğunda gerçekleşen TED Boulder Cup'ta sonuçlar ise şöyle;

Turnuva sonuçları ise şöyle;

Erkekler;
1 - Serhii Topishko (Ukraine)
2 - Khosro Hashemzadeh (Iran)
3 - Alexey Samus (Ukraine)
4 - Kalin Garbov (Bulgaria)
5 - Uğur İlerigelen (Turkey)
6 - Önder Bingöl (Turkey)
  Kadınlar;
1 - Petya Garbova (Bulgaria)
2 - Nitsa Tvauri (Georgia)
3 - Lara Özak (Turkey)
4 - Begüm Işık (Turkey)
5 - Buket Akça (Turkey)
6 - Berra Zeynep Dodurka (Turkey)  Eskrim sporcularımız Kahramanmaraş'tan başarılarla döndü.
  2-3 Aralık tarihleri arasında Kahramanmaraş'ta, Süper Minikler ve Minikler Açık Epe Turnuvası düzenlendi.

Minik erkekler epe kategorisinde, epe takımı sporcularımızdan Yalgın Yeter 2. olurken, Çınar Öğüt 8. oldu.


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü