Haber Bülteni / 02 Nisan 2018

TED BAŞARI DUYURUSU

  Anıl çiftlerde şampiyon oldu.
  Bu hafta Antalya'da düzenlenen toplam 15 bin dolar ödüllü ITF turnuvasında sporcularımızdan Anıl Yüksel ve ortağı Cem İlkel çiftler şampiyonu oldu.

İlk turda Marsel İlhan/ Sarp Agabigün ikilisini, çeyrek finalde ise İspanyol ikili Contri/ Lopez ikilisini yenen Yüksel ve ortağı, yarı finalde Tuna Altuna/ Altuğ Çelikbilek ikilisini geçti.

Şampiyonluk mücadelesinde Ukraynalı Olexiy Kolisnyk/ Oleg Prihodko ikilisi ile karşı karşıya gelen Yüksel ve ortağı, 4-6, 6-2[10-7]'lik skorlarla kupaya uzandı. Yüksel/ İlkel ikilisi böylece birlikte 4. çiftler zaferini elde etti.  Baran şampiyon oldu.
  Antalya'da düzenlenen ITF G4 Junior Turnuvasında sporcularımızdan Baran Cengiz tekler şampiyonu oldu.

Cengiz, sırasıyla Macar, Rus, Ermeni, Macar ve Avusturyalı rakiplerini eleyerek yükseldiği final turunda, bir diğer Türk raket Berk İlkel'i 6-1, 1-6, 6-2'lik skorlarla eleyerek kupaya uzandı.  Mert çiftlerde ikinci oldu.
  Antalya'da düzenlenen ITF G4 Junior Turnuvasında sporcularımızdan Mert Özdemir ve ortağı Berk İlkel çiftler ikincisi oldu.

Final maçına kadar set vermeyen ikili şampiyonluk maçında Weightman/ Jones ikilisine 3-6, 4-6 yenilerek şampiyonluğun kıyısından döndü.  8-9-10 Yaş Haftasonu Turnuvasından başarılarla döndük.
  Taçspor Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen 8-9-10 Yaş Haftasonu Turnuvası sona erdi.

Farklı 10 yaş gruplarında mücadele eden sporcularımızdan Aras Metin Altun, İnan Ada Ersoy ve Metincan Soyak ikinci olarak madalya ile ödüllendirildi.  12 Yaş Haftasonu Turnuvasından başarılarla döndük.
  29 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında, GD Tenis Akademi ev sahipliğinde düzenlenen 12 Yaş Haftasonu Turnuvasından başarılarla döndük.

Tek kızlar kategorisinde sporcularımızdan Mavera Efem 1., Aslı Dallı 2. olurken, tek erkekler kategorisinde sporcularımızdan Kerem Kapucu 1., Ege Ertan ikinci oldu.  Uluslararası Tenis Antrenörleri Eğitim Konferansı gerçekleşti.
  Kulübümüzün ev sahipliğinde, 29- 31 Mart tarihleri arasında, bu sene ilki gerçekleşen Uluslararası Tenis Antrenörleri Eğitim Konferansı tamamlandı. Hrvoje Zmajic, Ales Filipcic ve Jaime Fernandez'in katılımcılarla tecrübelerini paylaştığı seminere 150'den fazla antrenör katılım sağladı.

Oyuncuların en doğru gelişimi göstermelerini sağlama ve profesyonelliğe geçiş aşamalarındaki problemlerini ortadan kaldırma gibi konuların üzerinde durulduğu konferansta sporcularla birlikte antrenörlerin de kendilerini geliştirmelerinin önemine vurgu yapıldı.


TED ailesi olarak sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü