COVID-19 NORMALLEŞME DÖNEMİ - YÜZME HAVUZU KULLANIM KURALLARI.

Değerli Üyemiz,

Resmi makamlar tarafından belirlenen ve Yüzme Federasyonu tarafından yayınlanmış olan kurallar çerçevesinde 15 Haziran 2020 Pazartesi günü havuzumuz üyelerimizin hizmetine açılacaktır. Tüm üyelerimizin sağlıklı bir ortamda güvenle spor yapabilmeleri için oluşturduğumuz kurallar aşağıda belirtilmiştir.

Sağlıklı günler dileriz.

Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü
Yönetim KuruluCOVID-19 NORMALLEŞME DÖNEMİ - YÜZME HAVUZU KULLANIM KURALLARI

1. Tesis içerisine girecek olan üye ve misafirlerimizin öncelikle görevli tarafından verilen formları doldurup imzalaması gerekmektedir. İlgili formu link içerisinden indirebilir, doldurup imzaladıktan sonra info@tedclub.org.tr adresine gönderebilirsiniz. Form için tıklayınız.

2. Hastalığı geçirmiş kullanıcılar tesislere gelmeden önce bir doktora kesinlikle görünmelidirler. Covid-19 sonrası iyi olduklarına dair teşhis konulduktan veya şüphe ortadan kalktıktan sonra kullanıma devam etmelidir. Kullanıcının herhangi bir aile üyesi kendisini iyi hissetmiyor ise, kullanıcı da evde kalmalıdır.

3.
 Tesise giriş yapan üye, misafir ve çalışanların ateş ölçümleri yapılacaktır. ( Vücut ısısı 37,5 °C'ye eşit veya daha yüksek olan kişilerin tesislere girişi engellenecektir.)

4.
 Herhangi bir şekilde kendini hasta hisseden ve özellikle hastalık ile ilgili olarak açıklanan belirtilere sahip kişiler eve gönderilecektir.

5.
Tesisi kullananlar yüz maskesini havuza girene kadar yüzlerinde tutmalı ve sudaki aktiviteden hemen önce tek kullanımlık torbada onu saklamalı ve aktivite sonunda tekrar takmalıdırlar.

6.
 Üyelerimiz COVID-19 hastalığından etkilenmediklerini ve son 14 gün içinde yerleşik, olası veya şüpheli COVID-19 vakalarına maruz kalıp kalmadıklarını beyan etmelidirler.

7.
 Yüz maskesi, tesisi kullanan kullanıcıya eşlik eden kişiler tarafından devamlı surette kullanılmalı ve sosyal mesafe kurallarına uygun açık alanda beklemelidir.

8. 
Havuz suyu klor seviyesi 1,5-2 mg / lt. arasındadır. Havuza girerken lütfen bone ve gözlük kullanınız.

9.
 Havuza girmeden önce ellerinizi sabun ve su ile yıkayın (20 saniye veya daha uzun süre) bulunduğunuz yerde sıvı veya sabun yoksa suya girmeden önce ellerinizi muhakkak dezenfekte sıvı ile temizleyin.
10. Yüzme havuzu malzemelerinizi paylaşmayın.

11.
 Eğer hapşırmanız veya öksürmeniz gerekiyorsa, bunu üst kol bölgeniz ile ağızınızı kapatarak yapın.

12.
 Sosyal mesafe yönergelerini izleyin ve en az 3-4 adım (yaklaşık 2 metre) diğer bireylerin uzağında kalın.

13. 
Başkalarıyla fiziksel temasta bulunmayın. Örneğin: El sıkışma ve sarılma gibi yakın temaslardan kaçının, elleriniz hijyen konumda değil ise yüzünüze dokunmaktan kaçının.

14.
 Yiyecek, içecek veya havlunuzu diğer bireyler ile paylaşmaktan kaçının.

15.
 Üye ve misafirlerimiz diğer kullanıcılar ile aralarındaki uygun sosyal mesafeyi koruyarak mola vermeli ve dinlenmelidir.
16.
 Yüzme havuzunun hijyenini bozacak (tükürmek, ağızdan su püskürtmek, burun sıvısı çıkarmak) davranışlar yasaktır.

17.
 Havuzdan çıktıktan sonra ellerinizi iyice yıkayın veya el dezenfektanı kullanarak temizleyin.

18. Havuza girmeden önce ve havuzdan çıktıktan sonra mutlaka (açık alanda) duş alınız.
19. Havuz soyunma odaları aynı anda en fazla 2 kişi, tuvaletler ise 1 kişi olacak şekilde kullanılabilecek, kapalı alandaki duşlar kullanım dışı olacaktır.
20. 2020 yılı kulüp aidatını ödeyen üyelerimiz yaz sezonunda havuzumuzdan ücretsiz faydalanabilecektir. 
21. Tüm bu maddelere ek olarak üyelerimizin link içinde belirlenmiş olan Genel Hijyen Kurallarına uymaları zorunludur.
22. Havuzumuzdan 7 yaş ve üzeri çocuklar (velisi eşliğinde) faydalanabilecektir.
HAVUZ KULLANIM SAATLERİ:
Hafta içi ve hafta sonu 08:00 – 20:00 arasındadır.

*Kulübümüzde Covid-19 (Corona) virüsü ile alakalı olarak almış olduğumuz tedbirleri, virüs ile alakalı genel bilgileri ve kişisel korunmanızı sağlayabilmeniz için gerekli önlemler alınmıştır. Detaylı bilgiye link içeriğinden ulaşabilirsiniz. http://www.tedclub.org.tr/tr/Covid-19-tedbirler

Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü