TED' de Basketbol

Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü Basketbol Şubesi faaliyetlerini A Takım ve altyapı takımları yanında basketbol kursları organizasyonu ile planlı ve programlı bir şekilde sürdürmektedir. Basketbol şubesi sorumluluğunu ATA DİNÇER ve Ahmet HASKINACI yürütmektedir.

A Takım

Türkiye Basketbol 2.liginde mücadele eden takımımız 2016/2017 sezonunda Antrenör Burak SAFKAN nezaretinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Burak SAFKAN ve ekibinden oluşan teknik heyetin Ligin 2.yarısında göreve başlaması ile beraber takıma yeni bir sistematik kurgu ve heyecan gelmiştir.

Türkiye Basketbol 2. Liginde mücadele eden takımımız ligin ilk yarısında 9 maçta 1 galibiyet almış ancak koç değişikliğinin ardından ligin 2.yarısında önce deplasmanda Aydın Efe Spor’u daha sonra Kepez Belediye Spor’u, İzmir BŞB, Çankırı Belediye Spor’u, Bilecik Belediyesi, Orman Gençlik ve Yeşilyurt takımını yenerek 9 maçta 7 galibiyete yükseldi ve Basketbol A Takımı Burak Safkan ve yardımcısı Alican Kocabalkan yönetiminde sezonu 7. sırada kapattı.

Alt Yapı Takımları

2016-2017 sezonunda U16, U14, U13 ve U11 kategorilerinde mücadele eden takımlarımız Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi ligleri dışında Gelişim Ligi ve UAL Ligi gibi özel liglere de katılmakta ve kulübümüzü temsil etmektedir.

U16 takımımız sezona alt ligde başlamış namağlup bir şekilde final grubuna kalmayı başarmıştır. U11 de de takımımız son derece başarılı ilerlemektedir. “Haftanın Takımı”, ”Haftanın Maçı”, “Haftanın Beşi” gibi motive edici unvanlara kavuşmuş miniklerimiz kulübümüzü iki ligde temsil etmektedir.
Yarıyıl tatilinde Antalya da turnuvaya katılacak olan takımlarımız kulübümüzü en iyi şekilde temsil edeceklerdir.Bu sayfayı paylaşın:

SPONSORLARIMIZ

Bize Ulaşın

Haritayı daha detaylı görüntülemek için:
Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü